TÜP BEBEK NEDİR

Tüp bebek işlemi son yıllarda çocuk sahibi olamayan ailelere umut kapısı hale gelmiştir. Bu işlem birçok hasta tarafından tercih edilmiştir. Başarısız olma olasılığı çok az orandadır.

Tüp bebek uygulaması bebek sahibi olmak isteyen fakat olamayan insanlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Normal şartlar altında çocuk sahibi olmak isteyip olamayan ya da çok az olma şansı olan çiftlerin gebelik olasılığını arttıran tıbbi yöntemlerden biridir.

Ülkemizde ilk tüp bebek uygulaması 1989’da Eğe Üniversitesinde yapılmıştır. Günümüzde bu yöntemi kullanan birçok sayıda çift bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olmuşlardır detaylı bilgi için tokat kadın doğum doktoru tıklayın.

Basit olarak tüp bebek yöntemini anlatacak olursak; Erkekten alınan sperm ve kadından alınan yumurta(oosit) ile laboratuvar ortamında dölleyerek Embriyo oluşumunu sağlayıp, sonrasında tekrar kadın rahmine yerleştirilmesi işlemine tüp bebek denir buradan bilgi alın http://fazlidemirturk.com/

Bu işlemin yapılacağı ortam ne kadar temiz ve yapan kişiler ne kadar profesyonel olursa tüp bebek işleminin başarılı olma oranı daha fazla etkiliyor. Bu yöntemden yararlanmak için bazı testlere tabi tutulur. Bu testler sonrasında işleme başlanır.