Örgü Modelleri & Örgü Bere Modelleri

Anadolu kültürünün vazgeçilmezleri arasında yer alan örgü modelleri, farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Bu tasarımlar, yine kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir. Yün ipler yapılan örgüler, yaşam alanlarının daha estetik görünmesini sağlamakla beraber, giyim sektöründe de kullanılmaktadır.

Özellikle de örgü bere modelleri, kış aylarında tercih edilmektedir. Değişik ipliklerden üretilen bu modeller, günümüz modasına da uygun olmakla beraber, farklı yaşam tarzlarına da hitap etmektedir. Daha çok bayanlar tarafından kullanılan örgü modelleriüzerinde değişik işlemeleri de barındırmaktadır.

Şık bir tasarıma sahip olan örgü çanta modelleri, değişik kombinasyonlardan oluşmaktadır. Yani, örgüler ile hemen hemen istenilen birçok obje tasarlanmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde kullanılan patikler, günümüzde de farklı şekillerde örülmekte ve yeni trendlere uygun olacak bir şekilde tasarlanmaktadır.

Ayrıca, örgü yöntemi ile yapılan kazaklar, çoraplar ve çantalar, istenilen renklere sahip olmakla beraber, doğallığı sevenler için vazgeçilmez parçalar haline dönüşmektedir. Örgü hırka modelleri, kış aylarına tercih edilmesinin yanı sıra, farklı kitleler tarafından kullanılmaktadır. Özellikle de bebek kıyafetleri genel olarak örgülerden tasarlanmaktadır.