IPTV Server ile Nasıl Kesintisiz TV İzlenebilir?

Bu sistemlerin çalışma mantığı kolay da olduğu kadar oldukça hızlıdır. Eper bir İPTV hizmeti alıyorsanız firma tarafından size bir kullanıcı adı ve birde şifre verilmektedir. Bu kullanıcı adı ve şifre ile bilgisayarınız üzerinden size özel olarak tasarlanmış serverlara giriş yapabilirsiniz.

Bu giriş işleminden sonra internet üzerinden size yayın akışı verilmeye başlanmaktadır. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir yazılım veya televizyonunuzdan kanal listesine ulaşıp istediğiniz kanalı kolay bir şekilde izleyebilirsiniz. IPTV hizmeti veren aracı firmalarının kendi belirlemiş olduğu bir takım kurallar vardır.

Tüm aracı firmaların belirlemiş olduğu ortak kural ise, IPTV hizmetinin internet üzerinden başkaları ile paylaşılmasının yasaklanmasıdır. Aynı zamanda evinizde bile birden fazla cihazlar ile kullanmanız bile yasak ve engellenmiştir. Size özel olarak verilen IP TV hizmetinin firma tarafından ve server üzerinde bir kayıt tutulmaktadır.

Hangi zamanlar, hangi kanalları izlediğiniz ve aynı anda farklı kanalları başka cihazlar ile izlemeye teşebbüs ettiğiniz bile kayıt altına alınır. Böyle bir durumda, aldığınız hizmetin amacı dışında kullanıldığı için üyeliğiniz tek taraflı olarak fes edilir ve hiçbir hukuki işlem talep edemezsiniz.

Aynı zamanda İPTV server üzerinde sadece televizyon kanalları yer almaz. Kanalların yanında bir de kullanacağınız ve faydalanabileceğiniz film arşivi bulunur. Bu arşiv VOD ismi verilen dosyanın içerisinde yer almaktadır. Bu arşiv sayesinde herhangi bir film izlediğinizde ekstra ücret talep edilebilir. Detaylar için tıklayın => https://www.iptvserver.com.tr

Sözleşme yapılırken dikkat edilmesi gereken bir konu olan arşiv ücretleri,  izlediğiniz filmden filme değişmektedir. Ancak genellikle vizyona yeni giren filmlerin bu şekilde kullanıcılara sunulduğunu düşünürsek, bu ücret çok cüzi bir rakama karşılık gelmektedir. Böylece vizyondaki filmleri çok düşük ücretler ile izleme şansınız da olmaktadır.