İnstagram Şikayet Etme

İnstagram şikayet etme mekanizması diğer sosyal medya sitelerine göre oldukça hızlı işlemektedir. İnstagram bu konuda yoğun bir çalışma uygulayarak topluluk kuralları aleyhine hareketleri bulunuan kişileri platformdan uzaklaştırmaktadır. İnstagram üzerinden bir kişinin hesabını kapattırmak için tek bir doğru şikayet yeterlidir.

İnstagram toplu şikayet etme konusunda daha hızlı davranıyor olsa bile tek kişi tarafından yapılan şikayetler sonucunda profil detaylı olarak incelemeye alınmakta ve bu inceleme sonunda hesap kapatılmaktadır. İnstagram şikayet ettiğiniz kişiye veya başkalarına kesinlikle sizin profiliniz hakkında bilgi vermez.

Böyle bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle çevrenizden biri bile olsa instagram topluluk kurallarını suistimal ettiğini düşünüyorsanız veya çevreye zararlı hareketlerini gözlemliyorsanız emin olmasanız bile şikayet ederek hesabın incelemeye alınmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram şikayet sonucunda her zaman hesabı kapatma yolunu seçmemektedir. Duruma göre hesaba takip kısıtlaması veya farklı kısıtlamalar getirebilmektedir. Elbette topluluk kurallarını doğrudan ihmal eden kişilere instagram direk olarak hesap kapatma cezası vermektedir.

Merakligencler.net olarak yaptığımız araştırmalara göre hesabınızı kötü niyetli kişiler seri bir şekilde şikayet etse bile instagram profilinizi inceleyerek son kararı verecektir.