Antalya sadece şehir olarak değil, bünyesinde bulundurduğu ilçeler ile de nefis bir gezi cennetidir. Ülkemizde en çok rağbet gören şehirlerarasında ki sırasını sürekli olarak korumaya devam etmektedir. Peki neresi gezilir diye sorarsanız, işte sizlere Antalya’nın birbirinden şahane ilçeleri

Kemer:

Antalya’nın gözbebeklerinden olan Kemer tatilciler için vazgeçilmez bir yer haline gelmiştir. Deniz, kum, güneş üçlüsünün harmanlandığı yerde Faselis’te denize girip güneşin tadını çıkarabilir, Likya Yolu’nda güzel bir yürüyüş yapabilir, Moon Light Parkı’nda akşam günün yorgunluğunu atmak için denize karşı içeceklerinizi içebilirsiniz.

Bunların dışında Olympos Beydağları Milli Parkı, Yörük Çadırı, Kındıl Çeşme, Çıralı-Yanartaş, Göynük Kanyonu, Gedelme Kalesi, Hadrian Kapısı gibi gezilip görülecek daha birçok yer bulunmaktadır. Gezi rehberi niteliğindeki yazımız aracılığı ile tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.

Side:

Manavgat’ın incisi Side her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Tarihi yerler açısından zengin olan bu yer adeta açık hava müzesi gibidir. İçinde Anıtsal Çeşme, Apollon Tapınağı, Devlet Agorası, Side Müzesi, Antik Büyük Hamam, Antik Tiyatro gibi daha birçok gezilecek yerler vardır.

Kaş:

Bir doğa harikası olan Kaş ise diğer yerlerden geri kalmıyor ve her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Özellikle dalış sporu için tercih edilen yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor. Sevilen tatil yerleri arasında olmasının nedenlerinden biri de tarihi açıdan da birçok yapının üzerinde yer alması. Kaya Mezarları, Kekova, Kral Mezarı, Antiphellos Antik Kenti, Antik Tiyatro gibi daha birçok yer tatilcilerin ilgi odağı durumundadır.