Bilindiği üzere Bim, A101 ve Şok marketler, Türkiye’nin çeşitli ihtiyaçlar için en çok tercih edilen indirim marketleridir. İndirimli fiyatlara ek, müşterilerin gereksinim ilgilerine göre farklı ürünlerin, uygun pazarlama stratejisi geliştirilerek haftanın belirli günlerinde daha da indirimli şekilde satışa sunulması da, marketlere olan ilgiyi arttırmıştır. Cuma günleri, bim aktüel ürünleri, gıdadan oyuncağa, ev eşyasından bahçe ve ofis malzemelerine kadar birçok üründen oluşmaktadır.

     Aktüel ürünler, her yaşın ve ihtiyacın gereksinimi ile, o dönemde vatandaşların daha çok ilgi duyduğu ürünler düşünülerek getirilmektedir. Örneğin; okulların açılmasına yakın bir zamanda, öğrencilerin eğitim öğretim dönemi boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm ürünler, bim aktüel ürünler adı altında bim şubelerine getirilmekte ve oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Vatandaşların, ilgi ve beklentisi arttıkça, bu marketlerin aktüel ürünlere verdiği önemi arttırdığı da açıkça gözlenmektedir.

Perakende mağazacılığın ilk temsilcisi olan A101 aktüel ürünler, aktüel ürünleri de getiren ilk markettir. Halkın ihtiyaçları ve mağazanın kazancı hedef alınarak satışa sunulan aktüel ürünler, iki tarafında yararına olan bir çeşit pazarlama taktiğidir.