Akustik Ahşap Panel

Akustik ahşap panel sistemi ses yalıtımlarını ve akustik düzenlemeleri sağlayan bir düzenektir. Hem ses anlamında kaliteli ses ortaya çıkması için görevini yapan paneller aynı zamanda da dekoratif bir şekilde de ortamdaki havayı güzelleştirir. Eko ve yankı gibi ortamlarda kulağı rahatsız eden sesleri düzenleyen, aynı zamanda da gürültüyü emme görevini tamamlayan panellerin yüzeyleri delikli ve derzlidir.

Akustik ahşap paneller genellikle tavan ve duvarda kullanılmaktadır. Ses yutma özelliğine sahip bu ahşap paneller, organizasyon fuar alanları, konferans salonları, kongre merkezleri, düğün salonları, ofis toplantı salonları, sinema salonları gibi büyük mekânlarda kullanılmakta, oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Tavanlarda ve duvarlarda uygulama yapılan Akustik Ahşap Panel, dekoratif olarak mekânlarda yerini almaktadır. Yankı önleyici ve yansıtıcı panel olması ile bilinen akustik ahşap paneller, gürültü azaltıcı etkisi ile tercih sebebi halini almaktadır. Yüzey tarafları derzli ve delikli olan bu üründe MDF ve MDF Lam ahşap panelleri kullanılmaktadır. GalaAkustik.com

Mekanlardaki ses yutucu özelliği ile ahşap olan bu panellere doğal kaplamalı, cilalanmış ve lakelenmiş uygulamalarda yapılabilmektedir. Yüzeylerine deliklendirme yapılarak çizgisel slot açılması ile ses yutucu ve gürültüyü azaltıcı bir ürünle karşı karşıya olmuş sayılırız.